Hotel Marriott znika z Warszawy
Warszawski Marriott Hotel żegna się z globalną siecią Marriott International. Jego właściciel toczy z nią spory prawne dotyczące m.in. płatności za czas lockodownów covidowych.
Sieć Marriott International przekazała serwisowi e-Hotelarz.pl, że zakończyła współpracę z hotelem położonym w ścisłym centrum Warszawy, naprzeciwko Dworca Centralnego. - Decyzję podjęto po wnikliwej analizie, a naszym priorytetem obecnie jest zapewnienie, aby proces tej zmiany przebiegł jak najsprawniej dla gości oraz pracowników - zapewniła firma.
W efekcie hotel nie będzie już mógł posługiwać się marką Marriott. Pod tą nazwą zaczął funkcjonować wraz z uruchomieniem w 1989 roku. Zgodnie z umową w 2010 roku Marriott miał wynajmować obiekt jeszcze do 2044 roku.
Marriott International podkreślił, że Polska pozostaje dla firmy ważnym rynkiem. - Plany rozwoju obejmują otwarcie 10 kolejnych obiektów w ciągu najbliższych kilku lat - zaznaczył koncern.
- Spodziewamy się, że LIM Center zdejmie szyld z nazwą naszej marki w "odpowiednim czasie" - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Marriott International Katarzyna Gospodarek.
Spór z siecią Marriott ws. pieniędzy
Właścicielem hotelu jest spółka LIM Center. Od kilku lat toczy ona spory prawne z Marriott International dotyczące przede wszystkim płatności za okres epidemii, gdy wskutek ograniczeń covidowych działalność hotelarska w praktyce zamarła. Sprawa trafiła nawet do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Londynie.
LIM Center odpowiadała za budowę hotelu, trwającą od 1977 do 1989 roku. Budynek ma 42 kondygnacje naziemne i 2 podziemne z 523 pokojami hotelowymi, jego wysokość to 140 metrów bryły głównej plus 30 metrów anteny. Został zaprojektowany przez Tadeusza Stefańskiego, Jerzego Skrzypczaka i Andrzeja Bielobradka.
Warszawski Marriott jako jeden z pierwszych hoteli w Polsce uzyskał status pięciogwiazdkowego. Przez lata był też w ścisłej czołówce najwyższych budynków w naszym kraju.
Dołącz do dyskusji: Hotel Marriott znika z Warszawy