SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Studio Filmów Rysunkowych z własnym kanałem na YouTube. Wytwórnia usuwa pirackie kopie „Bolka i Lolka”, „Reksia” i „Przygód Baltazara Gąbki”

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej zawarło z Google umowę, dzięki której w serwisie YouTube powstał oficjalny kanał wytwórni oferujący za darmo i legalnie filmy animowane. W bibliotece są odcinki „Bolka i Lolka”, „Reksia” czy „Porwania Baltazara Gąbki”. Jednocześnie SFR za zgodą administracji YouTube samodzielnie odnalazła i usunęła z serwisu kilka tysięcy nielegalnych kopii swoich kultowych tytułów.

Umowa zawarta przez Studio Filmów Rysunkowych (SFR) w Bielsku – Białej a Google zawiera dwa główne elementy. Pierwszy z nich to uruchomienie przez wytwórnię jej oficjalnego kanału w serwisie YouTube. Użytkownicy mają w nim darmowy i legalny dostęp do kultowych filmów animowanych wyprodukowanych przez SFR, takich jak „Wielka podróż Bolka i Lolka", „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie", „Porwanie w Tiurlistanie" czy kilkadziesiąt filmów z Reksiem i Baltazarem Gąbką. Obok klasyki młodzi widzowie mogą też obejrzeć najnowsze filmy SFR, m.in. serię o przygodach Kuby i Śruby.

Poza uruchomieniem oficjalnego kanału SFR uzgodniła z YouTube, że może samodzielnie usuwać z portalu nielegalne treści. Jak podaje producent tylko w ostatnim czasie usunięto kilka tysięcy nielegalnych kopii filmów, do których prawa ma wytwórnia z Bielska-Białej.

W komunikacie opublikowanym przez SFR Andrzej Orzechowski, obecny szef studia wyjaśnia, że zgodnie ze strategią firmy repertuar filmów zamieszczanych na YouTube ma zmienny charakter, co oznacza że w konkretnym czasie nie są tam dostępne wszystkie tytuły należące do SFR.

- Podpisanie umowy z Youtubem pozwoliło SFR podjąć skuteczną walkę z nielegalnym rozpowszechnianiem naszych treści na tej platformie – przyznaje Andrzej Orzechowski. - Obecnie głównym celem naszego kanału jest promocja produkcji SFR, zarówno tej dawnej jak i najnowszej. Niestety do dnia dzisiejszego przychody z dystrybucji w sieci w żaden sposób nie są porównywalne z dystrybucją tradycyjną, stąd na naszym kanale udostępnianie filmów będzie miało charakter rotacyjny, tak by cały kontent był w dalszym ciągu atrakcyjny dla tradycyjnych odbiorców takich jak staje telewizyjne - zapowiada szef SFR.

SFR zostało założone w 1947 r., rok później jego stałą siedzibą została Bielsko-Biała. W studio powstały kultowe polskie animacje, takie jak „Bolek I Lolek” (1963 – 1986) czy „Reksio” (1967 – 1990). Z wytwórnią współpracowali znani polscy artyści, m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda oraz Krzysztof Penderecki.

 

 

Dołącz do dyskusji: Studio Filmów Rysunkowych z własnym kanałem na YouTube. Wytwórnia usuwa pirackie kopie „Bolka i Lolka”, „Reksia” i „Przygód Baltazara Gąbki”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Tylko że jakość niestety nie HD - opublikowali transfery "betacam-owe" zrobione w latach 90. na potrzeby ówczesnych emisji telewizyjnych i wydań VHS.
0 0
odpowiedź
User
tttt
Tylko że jakość niestety nie HD - opublikowali transfery "betacam-owe" zrobione w latach 90. na potrzeby ówczesnych emisji telewizyjnych i wydań VHS.

Digitalizacja kosztuje i pewnie ich nie stać. Ale przecież to jest dziedzictwo kultury polskiej i rząd powinien finansować takie rzeczy.
0 0
odpowiedź
User
Ten co się zna
Nie "samodzielnie odnalazła" pirackie kopie, tylko co najwyżej wcisnęli trzy razy przyciski i Content ID na YouTube wyłapał te kilka tysięcy materiałów :P A poza tym tak wielce usunęli te kopie, że nadal są na YouTube piraty sprzed 9-11 lat xD

Tak naprawdę news o niczym :P
0 0
odpowiedź