SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile odpowiada publicyście „Gazety Wyborczej”: z usług dodatkowych można zrezygnować w każdej chwili

W czwartkowym dodatku do „Gazety Wyborczej” (Agora) opublikowano felieton Grzegorza Sroczyńskiego, w którym narzeka on na usługi dodatkowe uruchamiane abonentom T-Mobile Polska. - Dokładamy wszelkich starań, by każdy z abonentów był świadom usług działających na jego koncie oraz opłat związanych z nimi - odpowiada Małgorzata Rybak-Dowżyk, rzecznik prasowa operatora.

Tekst „List do cwaniaka (zatrudnionego obecnie w T-Mobile)” ukazał się w „Dużym Formacie” i w serwisie Wyborcza.pl. We wstępie Sroczyński skupia się na nieuczciwych ofertach, z którymi zwracają się do klientów - najczęściej w formie telefonicznej - różne firmy. Wymienia  polisolokaty, dodatkowe pakiety kanałów telewizyjnych czy kredyty. Nie wskazuje jednak konkretnych nazw czy marek.

Jako obecny symbol takiej strategii firm dziennikarz podaje sytuację, która spotkać miała członków jego najbliższej rodziny: T-Mobile Polska uruchomił bez ich wiedzy usługę Granie na Czekanie, za którą do rachunku doliczana jest co miesiąc dodatkowo opłata w wysokości od 2 zł do 5 zł miesięcznie.

- Oczywiście nie mają o tym pojęcia, gdyż złoty deszcz „usług dodatkowych” spuszczasz na swe ofiary znienacka, w trakcie przedłużania umów i bez pytania o zgodę. Poza upiornym brzdękiem są to jeszcze SMS-y o pogodzie oraz MMS-y o treści nieustalonej, za to w ustalonej cenie. Zastanawia mnie, co na to twój główny udziałowiec Deutsche Telekom? Czy bardzo jest kontent z tych innowacyjnych pomysłów? Czy prezes Timotheus Höttges już ci winszował? Bo gdybyś spróbował w podobny sposób ubogacić klientów niemieckich, firma musiałaby zapłacić milionowe kary, a członkowie zarządu szukaliby już nowej pracy - stwierdza w felietonie Grzegorz Sroczyński.

Małgorzata Rybak-Dowżyk, rzecznik prasowa T-Mobile, wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl, że usługa Granie na czekanie jest w ofercie operatora od wielu lat i cieszy się dużą popularnością wśród klientów. - W przypadku aktywowania usługi Granie na Czekanie staramy się, aby cały proces był maksymalnie przejrzysty dla klienta - podkreśla Rybak-Dowżyk.

Granie na Czekanie rzeczywiście jest aktywowane w chwili podpisywania umowy. Jednak klient o usłudze jest informowany w regulaminie, który otrzymuje przed podpisaniem umowy, a także za pośrednictwem SMS-a, który dociera do niego zaraz po aktywowaniu 30-dniowego bezpłatnego okresu. Ponadto - jak tłumaczy T-Mobile - przed upływem promocji każdy abonent otrzymuje przypomnienie o zakończeniu tego okresu wraz z informacją o sposobie wyłączenia usługi oraz kosztach związanych z dalszym korzystaniem.

- T-Mobile to firma świadcząca usługi dla milionów klientów i opinia każdego z nich jest dla nas ważna. Zależy nam by klienci czuli się z nami dobrze. Dlatego też, dokładamy wszelkich starań, by każdy z abonentów był świadom usług działających na jego koncie, opłat związanych z nimi i jeżeli tak zdecyduje - mógł zrezygnować z nich jak najprościej. Jeżeli klient ma jakiekolwiek wątpliwości zawsze może skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Abonentów telefonicznie lub mailowo. Do czego gorąco zachęcamy - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Małgorzata Rybak-Dowżyk.

Abonent T-Mobile ma możliwość rezygnacji z dodatkowej usługi w każdym momencie za pośrednictwem wysłania SMS-a lub aplikacji mobilnej.

Warto dodać, że w maju br. UOKiK nałożył na Orange Polska obowiązek wyłączania po bezpłatnym okresie usługi Halo Granie abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: T-Mobile odpowiada publicyście „Gazety Wyborczej”: z usług dodatkowych można zrezygnować w każdej chwili

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ale
Cwaniaki z Koziej Wólki - co to w ogóle za zwyczaj, że przy podpisywaniu umowy klient MUSI mieć dołączane gówna, których nie chce, a które żeby wyłączyć to trzeba się później zdrowo nagimnastykować? T-Mobile - banda prymitywnych naciągaczy
0 0
odpowiedź
User
Max
T-Mobile rżnie głupa. To taki sam bandycki zwyczaj jak esemesowe usługi/konkursy, gdzie operator jest paserem, ale wszędzie drze mordę, jaki on niewinny i że to tylko wina wrednych organizatorów.
0 0
odpowiedź
User
Julian
Ostatnio podpisywałem internet z Play. Musiałem zgodzić się na płatnego co miesiąc antywirusa, nie mogłem go wyłączyć przy podpisywaniu. W T-Mobile, którego też jestem klientem, jest o tyle dobrze że wszystko można sobie wyłączyć i często nawet ze skutkiem natychmiastowych. Czepiacie się T-Mobile a tego typu zabiegi są częścią wielu firm, nie tylko telekomów (zobaczcie sobie np. platformy telewizyjne). Ps. Rżnie głupa, gówno, pięknie się wysławiacie, pięknie.
0 0
odpowiedź