SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Widzowie skarżą się na „Pytanie na śniadanie” do KRRiT. "Wulgaryzmy"

Do KRRiT wpłynęło kilka skarg na program „Pytanie na śniadanie” emitowany w TVP2. - Dotyczą one nie tylko samego incydentu przebicia dłoni Marzeny Rogalskiej, ale także wulgaryzmów użytych na wizji - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

W sobotnim wydaniu (2 lipca br.) „Pytania na śniadanie” w TVP2 zaproszony do studia iluzjonista Marcin Połoniewicz przeprowadził nieudaną sztuczkę z prowadzącą Marzeną Rogalską, wskutek czego dziennikarka została zraniona w dłoń gwoździem. Wyraźnie zaskoczony tym iluzjonista udzielił dziennikarce pomocy, używając jednocześnie wulgaryzmów. - Sztuczkę tę pan Marcin Połoniewicz wielokrotnie pokazywał już wcześniej. Przed występem przeprowadzono też próbę kamerową - podkreśliło centrum informacji Telewizji Polskiej w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl. Dodało, że Połoniewicz był uczestnikiem m.in. Carnavalu Sztukmistrzów, półfinalistą programu „Mam Talent” i wymyślił autorski show pokazywany wielokrotnie w kilkudziesięciu miejscowościach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji musi się teraz zgłosić do Telewizji Polskiej, która ma obowiązek przekazania nagrania z programu. Na tej bazie, KRRiT dokona - jak to określono - „identyfikacji przekazu będącego przedmiotem skarg” i podejmie dalsze działania.

Cały incydent na planie „Pytania na śniadanie” odbił się wieloma komentarzami w internecie. Warszawska agencja interaktywna SpinHouse - na fali zainteresowania wypadkiem - przygotowała nawet grę internetową „Gwóźdź programu”. To prosta rysunkowa gra odzwierciedlająca wypadek z programu. Bohaterami gry są postaci przypominające prezenterów „PnŚ” - Marzenę Rogalską i Tomasza Kammela - oraz iluzjonisty. Gracz klikając w papierowe torebki znajdujące się na narysowanym blacie musi jak najwięcej razy uniknąć przebicia ręki prezenterki ukrytym w jednej z toreb gwoździem.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszym kwartale br. średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wynosiła 391 110 widzów.

Dołącz do dyskusji: Widzowie skarżą się na „Pytanie na śniadanie” do KRRiT. "Wulgaryzmy"

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony piSSem
Skargi na patriotyczny poranek ? Skargi na ?dobrą zmianę ? oj nieładnie.... A tu prezes Kurski ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To gorszy sort pewnie się skarży :D :D
0 0
odpowiedź
User
asdf
Ale jak to, przecież ciemny lud miał kupować wszystko?!?
0 0
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Trzeba być niespełna rozumu, żeby skarżyć się na telewizję z powodu wulgaryzmu użytego przez GOŚCIA programu! Zapewne te skargi pizza wyborcy PO. :(

Moim zdaniem telewizja nie powinna ponosić odpowiedzialności za to, że GOŚĆ programu użył wulgaryzmu. Co innego, gdyby zrobił to prowadzący, to wtedy jak najbardziej trzeba ponieść konsekwencje.
0 0
odpowiedź