UKE chce likwidacji tanich multipleksów. Mniej kanałów w naziemnej telewizji cyfrowej
Firmy zainteresowanie uruchomieniem multipleksu eksperymentalnego w DVB-T2 lub przedłużeniem pozwolenia, mogą mieć problem. Urząd Komunikacji Elektronicznej oczekuje wniosków o emisje próbne w innych technologiach. - DVB-T2 zostało już wszechstronnie przetestowane - mówi Wirtualnemedia.pl Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE.
Dołącz do dyskusji: UKE chce likwidacji tanich multipleksów. Mniej kanałów w naziemnej telewizji cyfrowej
No ma i należy przyjrzeć się koncesjom kanałów, które tam włącza i wyłącza. Jeżeli nadawca ma legalną koncesję na dany obszar i za nią ołaci to proszę bardzo, jeżeli nie ma to co tam robi?
W Berlinie uruchomili DVB-T 1. listopada 2002 r., telewizję analogową wyłączono 4. sierpnia 2003. Proces migracyjny trwał 7 lat. Polska rozpoczęła migrację z analogu na DVB-T w czerwcu 2011 i zakończyła 31. lipca 2013.
DVB-T2 uruchomiono w Niemczech 31. maja 2016 r. Migracja trwała trzy lata. Migracja w Polsce została przeprowadzona 27. czerwca 2022.
Niemcy z MPEG-2 prześlij od razu na DVB-T2/HEVC. W Polsce widzowie nabyli wpierw odbiorniki z MPEG-2, później musieli zmieniać sprzęt na MPEG-4, bo UKE i KRRiT zarządzane przez PiS nie potrafiło sobie poradzić z cyfryzacją, tak jak nie potrafią sobie poradzić z DAB+.