SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio 357 rusza z pierwszym radiowym podcastem w języku ukraińskim

Internetowe Radio 357 startuje z pierwszym w historii radia podcastem w języku ukraińskim – „Stacja Arsenalna”. Jego autorką jest Zoriana Varenia, dziennikarka ukraińska, mieszkająca i pracująca w Polsce. Pierwszy odcinek już się ukazał, dostępny był w dniu wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Kolejne będą pojawiały się na podcastowej platformie i na otwartym kanale YouTube.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 rusza z pierwszym radiowym podcastem w języku ukraińskim

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kazek
Jak tylko to zobaczylem to natychmiast skasowalem swoje wsparcie na Patronite dla Radia 357 - innym proponuje to samo - nie wspierajmy ukrainizacji Polski, ..... straszne i smutne
31 8
odpowiedź
User
Ubawiony
Skrajny konformizm - oni po prostu inaczej nie umieją. Podkastow po polsku mało kto słucha, po ukraińsku nie będzie słuchał nikt - za to będą poprawni politycznie, a to przecież najważniejsze. Na szczęście obłęd ukraiński już w dużej części minął, to tylko Radio 357 mają spóźniony refleks.
26 7
odpowiedź
User
Ubawiony fest
Dlaczego podkast jest po ukraińsku, skoro zdecydowana większość uchodźców jest rosyjskojęzyczna? Ukraina przez 30 lat nie zmusiła tych ludzi do języka ukraińskiego, a teraz chce ich zmusić polskie internetowe radio, które żyje ze zrzutki. Obłęd ideologiczny jak na dłoni. Dlaczego nie zrobią podkastu w języku ojczystym uchodźców, czyli po rosyjsku? Ta ideologia się kupy nie trzyma i dlatego tym szybciej padnie. Z przymusowej ukrainizacji rosyjskojęzycznych nic nie wyjdzie, bo kultura i rozrywka w języku rosyjskim to zasoby nieporównywalnie bogatsze od ukraińskojęzycznych. Takie są niewygodne fakty i żadne wzmożenie, żadne podkasty tego nie zmieną. Ukraina próbowała tych ludzi ukrainizować, zmusić do języka ukraińskiego, do kultury ukraińskiej i przez 30 lat się nie udało. Powodzenia redaktorzy.
0 0
odpowiedź