SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP może stracić miejsce na multipleksie MUX-8. KRRiT chce rozpisać otwarte postępowanie koncesyjne

Telewizja Polska dostała graniczny termin na podjęcie negocjacji z firmą EmiTel w sprawie wejścia na MUX-8. Rozmowy muszą ruszyć do 30 kwietnia br. Jeśli do tego nie dojdzie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpocznie otwarte postępowanie koncesyjne na wolne miejsca na tym multipleksie.

Dołącz do dyskusji: TVP może stracić miejsce na multipleksie MUX-8. KRRiT chce rozpisać otwarte postępowanie koncesyjne

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosc
Cała koncepcja KRRiT jest na tyle śmieszna, bo już ustalono, że pomiędzy 2019 a 2022 r. przeprowadzone zostanie przejście z DVB-T MPEG-4 na DVB-T2 HEVC. Po co nowy konkurs na miejsca w multipleksie ósmym, lepiej od razu przeprowadzić konkurs na DVB-T2 i rozpocząć transmisję jednego multipleksu w nowym standardzie już od początku 2018 r.

Unia Europejska ponagla ponownie Polskę, bo pasmo 700 MHz ma być wykorzystywane dla telefonii mobilnej 5G. Telewizja (DVB-T) powinna opuścić częstotliwości pomiędzy 700 a 800 MHz. Jest to tylko możliwe po zmianie standardu z DVB-T na DVB-T2, który umożliwia tworzenie sieci jednoczęstotliwościowych na większych obszarach.

Po wprowadzeniu DVB-T2 w paśmie UHF 470 do 690 MHz będzie wystarczająco dużo miejsca na 5 multipleksów. Rynek pokazał, że więcej niż 5 multipleksów nie udźwignie. Pasmo VHF III powinno być przekazane wyłącznie na cele radiofonii. Belgowie, Brytyjczycy, Czesi, Francuzi, Holendrzy, Niemcy i Szwajcarzy wykorzystują pasmo VHF III wyłącznie dla radiofonii. Nie oznacza to, że będzie ponad 100 programów w DAB+, będzie ich znaczenie mniej.

Tylko poza Polską dwa kraje Szwecja i Finlandia wpakowały w pasmo VHF III telewizję cyfrową. W Polsce okazało się to błędem. Telewizja zapłaciła za wyposażenie masztów Emitel-a w anteny, które w przyszłości będą wykorzystywane dla radiofonii. Cel operacji został wykonany. Udowodniono, że telewizja w paśmie VHF III nie ma sensu i że więcej multipleksów DVB-T nie powinno powstawać.

Pokaż chociaż 1 dokument który zabrania wykorzystania vhf dla telewizji dobrze wiesz ze takowy nie istnieje. Zachowujac koncepcje 3 sieci DAB można na tym paśmie uruchomić jeszcze jeden mux tv. Po drugie mux 4 należy zamienić na telewizyjny i nieprawdą jest nasycenie bo znajdzie się komercja która stanie do przetargu. TVP należy ograniczyć ustawoeo do jednego muxa .
0 0
odpowiedź
User
To ino ja
No to witamy dwa nowe kanały... TV REPUBLIKA i wPOlsce, braci Karnowskich.
0 0
odpowiedź
User
Ez
TVP powinna zostać obciążona kosztami nadawania muxa wynikającymi z rezerwacji w nim 3 slotów . A jak nie będzie chciała bulić, to kosztami powiem być obciążony regulator za bierne przyglądanie się procederowi.
0 0
odpowiedź