InPost wprowadza obsługę klientów na WhatsAppie
Firma przesyłkowa InPost uruchomiła obsługę swoich klientów w komunikatorze WhatsApp. To kolejna, po Google Asystencie i Messengerze, platforma internetowa, w której świadczy taką usługę.
Odbiorcy przesyłek dostarczanych przez InPost wysyłając wiadomość na numer +48 722 444 000 w WhatsAppie - mogą zapytać m.in. o status przesyłki, najbliższy Paczkomat, a także numer do kuriera.
Firma podkreśla, że to pierwsze w Polsce takie rozwiązanie na WhatsAppie.
Według badania Gemius/PBI w lutym br. z aplikacji WhatsApp skorzystało 8,87 mln polskich internautów.
InPost już wcześniej zaoferował odbiorcom przesyłek możliwość kontaktu za pomocą Google Asystenta (należy frazą „Porozmawiaj z InPost”wywołać bota o nazwie ChatBot Mat) oraz na Messengerze.
- Zależy nam, żeby w szczycie zapotrzebowania na usługi InPost związanym z pandemią utrzymać gwarancję dostawy D+1, dlatego apelujemy do wszystkich o jak najszybsze odbieranie swoich przesyłek z maszyn. Wierzymy, że jeszcze większe spopularyzowanie ChatBot Mata dzięki uruchomieniu nowego kanału obsługi klienta w WhatsApp przyśpieszy ten proces - komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.
- Dążymy do dalszego doskonalenia wirtualnego asystenta InPost i uruchamiania go na kolejnych kanałach. Sprawia on, że usługi firmy są jeszcze bardziej dostępne i wygodne. Chcemy rozwinąć aplikację tak, aby w przyszłości bot sam przesyłał do użytkowników każdą zmianę statusu paczki, informacje o nowych usługach, itp - dodaje Maja Schaefer, CEO Chatbotize.
W połowie marca InPost wprowadził opcję, w ramach której odbiorca u kuriera nie potwierdza jej otrzymania w terminalu, ale podaje przesłany mu wcześniej kod SMS. W ten sposób firma chce ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa.
- Rekomendujemy także bezkontaktowy odbiór paczek kurierskich - poprośmy kuriera telefonicznie, aby zostawił paczkę pod drzwiami lub przed domem. Zrezygnowaliśmy przy tym z podpisów, a zamiast tego wprowadziliśmy kody odbioru, dzięki którym udało się wyeliminować konieczność bezpośredniego kontaktu. Dodatkowo, dzięki bezpłatnej aplikacji InPost możliwe jest mobilne otwieranie skrytki Paczkomatu - bez potrzeby dotykania panelu sterującego - co profilaktycznie zapobiega przenoszenia się wirusa - wylicza Rafał Brzoska.
Jesienią ub.r. InPost miał w całej Polsce 6 tys. Paczkomatów, wobec 4,3 tys. rok wcześniej. W 2018 r. spółka zanotowała wzrost przychodów o 40 proc. i 20,6 mln zł zysku netto.
Dołącz do dyskusji: InPost wprowadza obsługę klientów na WhatsAppie