McDonald’s do 2030 roku zredukuje o ponad 1/3 emisję gazów cieplarnianych
Sieć restauracji szybkiej obsługi McDonald’s ogłosiła plan redukcji emisji gazów cieplarnianych - Science Based Targets initiative (Inicjatywa na rzecz celu opartego na ustaleniach naukowych). Do 2030 roku emisja ma spaść o ponad 30 proc.
McDonald’s do roku 2030 zmniejszy emisję gazów cieplarnianych z biur i restauracji sieci o 36 proc. (ok. 150 milionów ton gazów cieplarnianych), a w odniesieniu do łańcucha dostaw 31 proc. (w przeliczeniu na tonę żywności i opakowań). Redukcja będzie mierzona w stosunku do roku bazowego, za który przyjęto rok 2015. Wartość wskaźnika została zatwierdzona przez Science Based Targets initiative .
- Stworzenie lepszej przyszłości dla naszej planety wymaga zaangażowania nas wszystkich. McDonald’s robi to poprzez wyznaczanie ambitnego celu redukcji emisji gazów cieplarniach, aby przeciwdziałać zmianom klimatu - komentuje Steve Easterbrook, prezes i CEO McDonald’s.
Strategia McDonald’s zakłada rozwój działalności bez zwiększania emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Sieć kładzie szczególny nacisk na obszary generujące największy udział spółki (łącznie ok. 64 proc.) w emisji gazów cieplarnianych: produkcję wołowiny, zużycie energii w restauracjach, opakowania i odpady.
Polski oddział firmy od lat stosuje system monitorujący zużycie energii elektrycznej w restauracjach, pozwalający na szybką reakcję na wypadek nieprzewidzianych skoków jej zużycia. Ponadto McDonald’s współpracuje w naszym kraju z dostawcami mięsa w ramach programu ”Beef Sustainability”, który ma na celu zmniejszenie emisji poprzez wprowadzenie odpowiednich pasz, obniżenie stresu zwierząt, a także oszczędność energii przez hodowców.
McDonald’s zobowiązał się ponadto do całkowitej eliminacji sztucznych opakowań do 2025 roku. Do tego czasu wszystkie stosowane w firmie opakowania, takie jak np. kubki do napojów, torby czy pudełka na burgery będą pochodziły z recyklingu.
Science Based Targets initiative (Inicjatywa na rzecz celu opartego na ustaleniach naukowych) to efekt współpracy Światowego Instytutu Zasobów, WWF, CDP (międzynarodowa organizacja na rzecz budowy gospodarki niskoemisyjnej) oraz United Nations Global Compact, która wspiera firmy w określeniu poziomu redukcji emisji gazów cieplarnianych proporcjonalnego do skali ich działalności.
Dołącz do dyskusji: McDonald’s do 2030 roku zredukuje o ponad 1/3 emisję gazów cieplarnianych