Właściciel pirackiego serwisu Futbolhd.tv skazany na więzienie w zawieszeniu, zapłaci nc+ 160 tys. zł
Sąd skazał właściciela serwisu Futbolhd.tv, nielegalnie udostępniającego m.in. transmisje piłkarskie z kanałów platformy nc+, na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz zapłatę 160 tys. zł właścicielowi nc+.
Spółka ITI Neovision, do której należy nc+, działania prawne wobec właściciela Futbolhd.tv podjęła w ub.r. W serwisie nielegalnie udostępniano transmisje meczów piłki nożnej z kanałów nc+. Ponadto witryna pobierała od użytkowników opłaty za dostęp do tych transmitowanych treści.
W wtorek ITI Neovision w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl poinformowało, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Właściciel Futbolhd.tv został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat oraz zapłatę 160 tys. zł nawiązki na rzecz operatora nc+.
Zaznaczono, że sąd uznał, iż właściciel Futbolhd.tv działał na szkodę spółki ITI Neovision, a dzięki pobieraniu opłat od użytkowników miał stałe źródło dochodu.
Serwis Futbolhd.tv nie jest już dostępny.
ITI Neovision przekazała nam, że prowadzi obecnie kilkadziesiąt innych sporów prawnych dotyczących nielegalnego wykorzystania jej treści w internecie.
Pirackie serwisy na celowniku producentów i operatorów
Platforma nc+ jesienią ub.r. podała, że usunęła ponad 150 tys. pirackich kopii odcinków serialu „Belfer”, w tym 70 tys. plików z Chomikuj.pl. Z kolei w połowie ub.r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciw Pawłowi K., który na Facebooku jesienią ub.r. nielegalnie udostępniał streamingi z dwóch gal KSW transmitowanych przez Cyfrowy Polsat w systemie pay-per view.
W ostatnich latach zamknięto kilka witryn z linkami do nielegalnie udostępnianych treści (m.in. Precyl.pl, Torrenty.org, Whouse.pl, Wiaderko.pl, Tnttorrent.info, Ebookgigs.pl), a także pirackich serwisów VoD (m.in. Kinoman.tv, Ekino.tv, Iitv.info i Scs.pl).
W styczniu br. witryna Meczyki.pl wycofała możliwość dodawania przez użytkowników linków do transmisji sportowych z niezweryfikowanych źródeł. - Serwis do tej pory kojarzony był w dużej mierze z nielegalnymi transmisjami sportowymi, nad czym ubolewamy. Administracja serwisu od wielu lat starała się przeciwdziałać temu zjawisku, współpracując z właścicielami praw autorskich, natomiast doszliśmy do wniosku, iż należy dokonać drastycznych wyborów - uzasadnił zespół tworzący witrynę.
Co czwarty klient nc+ korzysta regularnie z nc+ GO
Na koniec grudnia ub.r. platforma nc+ miała 2,17 mln abonentów. Jej płatny serwis internetowy nc+ GO w kwietniu br. zanotował 467,7 tys. realnych użytkowników i 11,23 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).
Dołącz do dyskusji: Właściciel pirackiego serwisu Futbolhd.tv skazany na więzienie w zawieszeniu, zapłaci nc+ 160 tys. zł