SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Reszta świata” nową audycją Michniewicza w Trójce. Strzyczkowski: w lipcu rozstrzygnięcie ws. przeprosin dla Niedźwieckiego

W piątek 17 lipca o godz. 10.00 startuje w Trójce nowa autorska audycja Tomasza Michniewicza - „Reszta świata”. - To będzie interdyscyplinarna formuła magazynowa: w poprzek podróży, spraw międzynarodowych, ekologii i ochrony środowiska z elementami lifestyle’owymi czy poradnikowymi - zapowiada dziennikarz.

Tomasz Michniewicz fot. materiały prasoweTomasz Michniewicz fot. materiały prasowe

Tomasz Michniewicz wrócił do Trójki, po 10 latach przerwy, na początku lipca br. Od początku miesiąca prowadzi poniedziałkowe wydania „Klubu Trójki”. Teraz startuje ze swoją autorską audycją.

- „Reszta świata” to magazyn, który będzie pokazywał Polskę w kontekście globalnym - zarówno mechanizmy wpływu naszych decyzji na resztę świata, czego najczęściej nie dostrzegamy, ale też procesy, jakim sami jesteśmy poddawani. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, mają one wpływ na nasze decyzje i wybory. To będzie interdyscyplinarna formuła magazynowa: w poprzek podróży, spraw międzynarodowych, ekologii i ochrony środowiska z elementami lifestyle’owymi czy poradnikowymi. Zapraszam w każdy piątek od godz. 10.00 do 12.00 - mówi dziennikarz.

Tomasz Michniewicz przez wiele lat był związany z Polskim Radiem, między innymi jako szef i reporter wielu podróżniczych i międzynarodowych projektów, zarówno w Trójce, jak i Czwórce (wówczas Polskim Radiu BIS) - akcji „Trójka Przekracza Granice”, mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2008, „Dnia Expo 2012”, Igrzysk Olimpijskich w Pekinie czy wyborów prezydenckich w USA w 2008 roku. W Radiu BIS prowadził autorskie programy kulturalne („Dobry Wieczór”, magazyn filmowy „Klaps”), muzyczne (promującą debiutantów „Scenę”), informacyjno-publicystyczne („Popołudnik”) i rozrywkowe („Treleranek”). Jest także autorem pierwszego w Polsce programu o backpackingu „Dziko i Tanio”. Prowadził też autorską audycję w radiowej Jedynce w latach 2013-2016. W ostatnim czasie był gospodarzem programu „Mapa świata” w Radiu Zet. Jest członkiem jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

To część zmian, jakie zachodzą w Trójce. Większość z nich wymyśla i przeprowadza dyrektor Kuba Strzyczkowski. Kilka dni temu Strzyczkowski poinformował na trójkowym Facebooku, że chciał zamieścić na stronie rozgłośni przeprosiny, na które czeka posądzony o nieuczciwe rozstrzygnięcia w Liście Przebojów Marek Niedźwiecki. Na te przeprosiny nie daje zgody zarząd Polskiego Radia, natomiast wicedyrektor stacji Mirosław Rogalski nie zamierza zrezygnować z tego stanowiska, chociaż zespół nie chce z nim współpracować.

- Nie mam na razie żadnej odpowiedzi od władz Polskiego Radia w sprawach, o których pisałem. Jednak mam przekonanie, że do końca lipca wszystko się rozstrzygnie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kuba Strzyczkowski. Dodaje, że jest w kontakcie z Markiem Niedźwieckim w sprawie jego powrotu na antenę. - Także tutaj jestem dobrej myśli - dodaje. Dyrektor Trójki w rozmowie z mediami podkreśla, że współpraca z zarządem - poza wspomnianymi kwestiami - układa mu się bardzo dobrze i nie rozważa odejścia ze stanowiska.

Według badania Radio Track w drugim kwartale br. Trójka miała 4,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,3 proc. rok wcześniej.

Czytaj więcej: Startuje Huawei Next-Image Awards 2020, nagrody po 10 tys. dolarów

Dołącz do dyskusji: „Reszta świata” nową audycją Michniewicza w Trójce. Strzyczkowski: w lipcu rozstrzygnięcie ws. przeprosin dla Niedźwieckiego

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miki
Żenada.
odpowiedź
User
Baz
Gites, Oby tylko w nowej audycji nie traktowano nas jako pożytecznych dla zielonych kapitalistów.
odpowiedź
User
maja
Powiem krótko, żenada panie Michniewicz!
odpowiedź