Startuje nowy kanał publicystyczny. Zastąpi stację narodowców
Od 1 listopada producentem programu Telewizji Media Narodowe jest Publicystyka.tv. Prezes TVMN Piotr Barełkowski zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że docelowo Publicystyka.tv zastąpi kanał narodowców.
Spółka Telewizja Media Narodowe, która obecnie przechodzi restrukturyzację, zawarła umowę z firmą Iluminacja Nowa sp. z o.o. W myśl porozumienia została producentem programu tej stacji pod nazwą Publicystyka.tv. Ponadto kanał Publicystyka.tv został zgłoszony do rejestru nadawców w sieciach teleinformatycznych KRRiT.
- TVMN nadaje program pt. Publicystyka.tv, a po dopełnieniu formalności w KRRiT, zastąpi go. To szansa na nowe otwarcie dystrybucyjne oraz reklamowe kanału – mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes TVMN.
Jakie treści w ofercie nowej stacji?
Publicystyka.tv ma powstać m.in na bazie kanałów Piotra Barełkowskiego w mediach społecznościowych. Na przykład kanał telewizjapolska24 na YouTube ma 25 tys. subskrybentów. Ponadto dzięki obecności w ofercie 40 operatorów telekomunikacyjnych, trafi do 200 tys. gospodarstw domowych w różnych częściach Polski.
Poza Barełkowskim (współtwórca TV Biznes, budował zasięg TV Republika, wPolsce.pl) wspólnikami będą: Roman Wawrzyniak (były dziennikarz Radia Poznań, TVP3, telewizji WTK, znany m.in. z wypowiedzi o „tęczowej zarazie”), Przemysław Piasta (były działacz partii KORWiN, historyk, współpracuje z tygodnikiem „Myśl Polska”) i Tomasz Sommer (redaktor naczelny i współwłaściciel tygodnika konserwatywno-liberalnego „Najwyższy Czas!”).
W ofercie Publicystyka.tv, poza programami publicystycznymi, komentarzami, mają znaleźć się codziennie reportaże i filmy dokumentalne, a także Msze Święte i nabożeństwa z Niepokalanowa (7.30 Różaniec, 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, 18.00 Msza Święta). Codzienny program jest nadawany z Loftów nad Wartą w Poznaniu za pośrednictwem Fundacji Nasza Wizja.
Problemy TVMN
Telewizja Media Narodowe ruszyła wiosną 2023 roku. Jej pomysłodawcą i pierwszym prezesem był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Związał on się jednak z Suwerenną Polską Zbigniewa Ziobry i popadł w konflikt ze środowiskiem Konfederacji. Jej działacze oskarżali stację m.in. o bezprawne wykorzystywanie szyldu usuniętego z YouTube kanału Media Narodowe (około 250 tys. subskrybentów). Na początku ub.r. Bąkiewicz sprzedał pakiet akcji w stacji. Obecnie kojarzona z nim fundacja Pod Wierzbami ma poniżej 25 proc. udziałów w kanale. Prezesem został Barełkowski.
Choć TVMN dołączyli do oferty mniejsi operatorzy, to na taki ruch nie zdecydował się żaden z większych graczy. Kanał czasowo emitowała Zebrra.TV, dostępna w Vectrze. Operator usunął jednak z oferty radomską stację. TVMN próbowała poprawić zasięg przy pomocy multipleksów lokalnych i eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej. Z obecności w pierwszych zrezygnowała z przyczyn finansowych, a drugie zniknęły po decyzji prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W ostatnim czasie siedzibę stacji przeniesiono do Poznania, a jej najbardziej znani prezenterzy przeszli do Republiki i wPolsce24.
Dołącz do dyskusji: Startuje nowy kanał publicystyczny. Zastąpi stację narodowców