SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szukamy obiektywnych informacji, ale nie chcemy płacić za treści w internecie

W czasie pandemii szukaliśmy w mediach rzetelnych wiadomości. Coraz chętniej korzystamy z mediów społecznościowych, choć to tam najczęściej trafiamy na fake newsy. - Ludzie tak mówią, bo to ładnie brzmi, ale wcale nie chcą obiektywnych mediów - komentuje raport Instytutu Reutersa prof. Wiesław Godzic, medioznawca z Uniwersytetu SWPS.

Dołącz do dyskusji: Szukamy obiektywnych informacji, ale nie chcemy płacić za treści w internecie

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mm
Może ludzie nie chcą kupować bo: daję przykład (wymyślony) tytuł nagłówka. Anna B w ciężkim stanie wylądowała w szpitalu. Klikamy newsa a tam. Postać grana przez Annę B, Barbara Pyrkoć w najbliższym odcinku trafi do szpitala. Widzowie już drżą czy ich ulubiona bohaterka przeżyje. Jeżeli widzę takie dziennikarstwo (nastawione na kliki) to jestem daleka od płacenia za robienie mnie w konia.

odpowiedź
User
Romuś
Po co płacić za informacje?
Przecież wujek Janusz i ciocia Grażynka wrzucają na fejsbuczka wszystkie ważne niusy.
To rodzina, oni mnie nie wprowadzą w błąd i na pewno wszystko sprawdzają,
odpowiedź
User
brat ze Szwecji
GW na ten przykład każe sobie płacić nawet za możliwość komentowania pod ich artykułami . To chyba jedyna gazeta w Polsce gdzie żeby skomentować jakiś artykuł (na ich stronie) to trzeba mieć wykupiona cyfrową prenumeratę GW. Znacie inny taki przypadek w polskiej prasie ?
odpowiedź