SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szukamy obiektywnych informacji, ale nie chcemy płacić za treści w internecie

W czasie pandemii szukaliśmy w mediach rzetelnych wiadomości. Coraz chętniej korzystamy z mediów społecznościowych, choć to tam najczęściej trafiamy na fake newsy. - Ludzie tak mówią, bo to ładnie brzmi, ale wcale nie chcą obiektywnych mediów - komentuje raport Instytutu Reutersa prof. Wiesław Godzic, medioznawca z Uniwersytetu SWPS.

Dołącz do dyskusji: Szukamy obiektywnych informacji, ale nie chcemy płacić za treści w internecie

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Studio Yayo
Tylko wiesz mm, że to się zapętla? Ludzie nie chcą płacić, więc nie ma kto mądry pracować, nie ma kto mądry pracować, więc zaniża się jakość treści, bo dobrych jakościowo nie ma kto robić. Paywalle pokazują, że nawet gdy robi się treści z pogłębionymi analizami i bez click baitów, to nadal nikt nie chce za to płacić, a to oznacza, że po prostu za darmo będą albo treści byle jakie albo zmanipulowane (za które ma kto zapłacić, bo ma w tym interes).
odpowiedź
User
mkcharzynski
GW na ten przykład każe sobie płacić nawet za możliwość komentowania pod ich artykułami . To chyba jedyna gazeta w Polsce gdzie żeby skomentować jakiś artykuł (na ich stronie) to trzeba mieć wykupiona cyfrową prenumeratę GW. Znacie inny taki przypadek w polskiej prasie ?
Możesz czytać więc możesz komentować. Po co komentować tekst którego nie możesz przeczytać?
odpowiedź
User
żuczek
Facebook = pikio.pl, goniec.pl, jastrzabpost.pl, popularne.pl, genialne.pl, donald.pl i jeszcz kilkanascie gnojowisk medialnych.
odpowiedź