VoD i kanały w internecie alternatywą dla widzów niechętnych abonamentowi rtv
Posłowie w sejmowej komisji kultury i środków przekazu pochylą się nad dwoma projektami nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych. Propozycja ministerstwa kultury nie uwzględnia jednak usług internetowych, dzięki którym można legalnie oglądać telewizję na żywo oraz filmy, seriale i programy telewizyjne na żądanie - bez rejestracji telewizora i bez domniemania o posiadaniu odbiornika.
Dołącz do dyskusji: VoD i kanały w internecie alternatywą dla widzów niechętnych abonamentowi rtv
Podatek na szerzenie propagandy jest po prostu niemoralny.
Można zamknąć TVP, ale nigdy Polsat i TVN nie zrobi transmisji koncertu jazzowego czy przedstawienia operowego.
Podatek na szerzenie DOBREJ propagandy (a taka jest szerzona przez TVP) jest jak najbardziej moralny, porównywalny do podatków na teatry, biblioteki, straż pożarną itp.Więc czy ludzie tego chcą, czy nie, nie będzie miało najmniejszego znaczenia, podatek zostanie wprowadzony i tyle.
Rzeczywiście większość programów TVP można obejrzeć na stronie internetowej telewizji w serwisie VOD. Trudno mi sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach człowieka, który żyje w całkowitym odilozowaniu od świata i nie korzysta z żadnych technologii. Nawet jeśli ktoś chwali się, że nie posiada telewizora, to na pewno posiada komputer, laptop, tablet albo smartfon, a więc można domniemywać, że ma możliwość korzystania z misyjnych produkcji TVP w internecie i powinien być obciążony podatkiem.