SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od 2034 roku mniej multipleksów DVB-T2? UKE dopuszcza taki scenariusz

Urząd Komunikacji Elektronicznej nie przedłuża już decyzji rezerwacyjnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej o 10 lat, tylko do końca 2033 roku. Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE przyznaje, że powodem jest możliwość redukcji pasma, które będzie przeznaczone dla naziemnej telewizji cyfrowej.

Dołącz do dyskusji: Od 2034 roku mniej multipleksów DVB-T2? UKE dopuszcza taki scenariusz

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
to aż 10 lat. ciekawe czy streaming zdąży podnieść jakość i stabilność przez te 10 lat. bo na razie jest fatalnie. większość nadawców (polsat, canal+) nie potrafi poprawnie nadawać sportu przez internet. przypominam, w sporcie ważna jest płynność, ma być 50 fps. tymczasem oni nadają tylko 25 fps. chcesz mieć płynny mecz, zostaje satelita, kablówka albo właśnie dvb-t2. w dvb-t2 wszystkie kanały maja 50 fps. w streamingu prawie żaden nie ma 50 fps. to jest właśnie ta różnica. ogromna różnica na korzyść naziemnej i ogólnie tradycyjnych sposób odbioru sygnału tv. a jak tvp uruchomi 4k (w naziemnej jest przygotowane miejsce), to już w ogóle będzie świetnie. streaming 4k na żywo w internecie niemal nie istnieje. nie da się tego udźwignąć technicznie. internet nie jest w stanie zapewnić milionom osób dostępu do 4k jednocześnie. a naziemna - bardzo proszę. łatwizna. było już dwa razy testowo. od nowego roku ma być na stałe tvp 4k.
10 1
odpowiedź
User
To ja nikt inny
golem.de i SPIEGEL donoszą, że Bundeswehra chce wykorzystywać 5 kanałów o szerokości 8 MHz w paśmie UHF. Mowa jest o kanałach 21 do 25. Wojsku nie wystarcza pasmo natowskie od 225 do 400 MHz. Na konferencji WRC-23 ustalono, że częstotliwości pomiędzy 470 a 694 MHz będą nadal wykorzystywane przez telewizję i PMSE.
0 0
odpowiedź