Grupa ZPR Media uruchomi kilka kanałów. W nowym formacie
Oferta bezpłatnych kanałów w formacie FAST w Polsce niebawem się poszerzy. - W pierwszej kolejności myślimy o trzech kanałach: Super Express TV, Murator i Zdrowie, które ruszą równolegle do końca lata. W dalszej kolejności będziemy myśleć o eskowych i pozostałych brandach – mówi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, główny akcjonariusz Grupy ZPR Media.
Menadżer w lutym br. w rozmowie z Presserwisem zapowiadał, że start Super Express TV nastąpi na wiosnę. W ofercie miały znaleźć się programy umieszczane m.in. na kanale YouTube dziennika (993 tys. subskrybentów), takie jak „Express Biedrzyckiej”, „Komentery” Adama Federa, „Dudek o polityce” Antoniego Dudka, „Raport” Jana Złotorowicza i Tomasza Walczaka oraz „Historia z Koprem” Sławomira Kopra. Od niedawna Kamila Biedrzycka i dr Mirosław Oczkoś poprowadzą też nowy format wideo „Super Express” pod tytułem „Nocna zmiana”. Również może zostać wykorzystany przez nowy kanał FAST.
Grupa ZPR ma ponownie nadawać kanały muzyczno-rozrywkowe
Dlaczego Super Express TV jeszcze nie wystartował? Kiedy to nastąpi? - Do końca lata, bo technologiczne problemy są dość duże i musimy je pokonać. Od strony redakcyjnej jest w porządku, ale od technologicznej to jeszcze trwa – odpowiada Benbenek. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że nowe stacje mają być dostępne za pośrednictwem stron internetowych ZPR Media, serwisów streamingowych Rakuten TV i Megogo.
W przypadku kanału Muratora, możliwe będzie wykorzystanie treści z YouTube (Murator TV ma 79,9 tys. subskrybentów). Można tam znaleźć materiały dotyczące budowy i remontu domu. Treści wideo poświęcone tematyce medycznej udostępnia z kolei portal poradnikzdrowie.pl, również należący do Grupy ZPR Media.
W formacie FAST mają też zadebiutować nowe kanały rozrywkowo-muzyczne firmy. - Eska jest nie tylko w FM, ale rozwijamy też jej streamy audio. Do tego będziemy dodawali wideo – zapowiada Benbenek. Prace nad tymi stacjami dopiero trwają. Firma zamierza emitować w nich formaty rozrywkowe oferowane na przykład na kanale Eski na YouTube (247 tys. subskrybentów) i teledyski. Grupa ZPR Media jest właścicielem wytwórni Lemon Records, która wyprodukowała blisko 900 teledysków.
Stacje nawiązujące do Radia Eska mają powstać pomimo faktu, że w grudniu 2017 roku Telewizja Polsat zawarła z Grupą ZPR Media umowę dotyczącą kupna 100 proc. udziałów spółek nadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV. Nadawca przejął też od ZPR Media właścicieli kanałów Nowa TV i Fokus TV. Polsat wciąż nie zdecydował się na rebranding nabytych kanałów telewizyjnych, aby nawiązywały do tej stacji pod względem nazwy i wizerunku.
Stacje internetowe nie wymagają koncesji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale główny udziałowiec ZPR Media nie wyklucza stosownego wniosku odnośnie Super Express TV. - W pierwszej kolejności my robimy to na zgłoszeniach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rozważamy czy nie zgłosić kanału superexpressowego do dystrybucji kablowej – mówi Benbenek. Firma jest właścicielem operatora telewizji i internetu Supermedia, który świadczy usługi w Warszawie.
Coraz więcej kanałów FAST
Stacje FAST są oferowane bezpłatnie w streamingu i utrzymują się z reklam. W Ameryce Północnej i Europie Zachodniej swoje kanały FAST mają m.in. A+E Networks czy BBC. W Polsce moda na takie stacje zaczęła się całkiem niedawno. Pilot WP oferuje w formacie FAST kanały: Karuzela Śmiechu, Glina TV, Pilot w Domu, Auto Pilot, Benchmark TV i Didaskalia TV.
W języku polskim w Rakuten TV można oglądać obecnie cztery kanały. Są to: Top Movies, Bigtime (filmy), Grjngo (westerny), a także Moconomy (dokumenty o gospodarce i finansach). Platforma oferuje też dziesiątki stacji zagranicznych (m.in. Trace Urban, Clubbing TV, FIFA+, DAZN Combat, CNN FAST, Bloomberg, Euronews). Niebawem do serwisu ma trafić specjalna wersja FAST ViDoc TV.
W kanały FAST inwestuje też TVN Warner Bros. Discovery. W ostatnich miesiącach uruchomił aż 17 takich stacji. Są to: TVN Kultowe seriale, TVN Telenowele, TVN Serial o kobietach, TVN Momenty prawdy, TVN Prawo i życie, TVN Szkoła życia, TVN Szpitalne historie, TVN Życie jak w bajce, TVN Talk-show, TVN Usterka, TVN Rajska miłość, TVN w domu, TVN Kryminalne, TVN Rewolucje w kuchni i TVN Moto, TVN Milionerzy i TVN Pora na show. Firma jest zadowolona z wyników kanałów FAST. Dwie ostatnie stacje ruszyły kilka miesięcy po debiucie pozostałych piętnastu w związku z dużym zainteresowaniem widzów.
Dołącz do dyskusji: Grupa ZPR Media uruchomi kilka kanałów. W nowym formacie