„Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość” w kampanii przestrzegające młodzież przed używkami (wideo)
Rozpoczęła się kampania społeczna „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość” pokazująca młodym odbiorcom negatywne skutki korzystania z używek. Akcję na zlecenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego przygotowały i realizują firmy marketingowe Fabryka Komunikacji Społecznej i Propeller Film.
Głównym celem kampanii jest pokazanie młodzieży negatywnych skutków korzystania z używek i zachęcenie do prowadzenia zdrowego trybu życia. W dziesięciu spotach widać skrajnie odmienne sytuacje zaraz po zażyciu środków odurzających i znacznie później: piękne, atrakcyjne nimfy w zderzeniu z brudnym przejściem podziemnym, plastikowy kasownik zamiast czułego kochanka oraz raperskie flow w kontraście do żenującego bełkotu.
W ramach akcji uruchomiono stronę internetową melanz.tv. Jej głównym elementem jest quiz „Jakim typem melanżowicza jesteś?” utrzymany w konwencji popularnych testów wiedzowo-rozrywkowych. Zarówno pytania, jak i wynik testu, napisane lekkim językiem, mają dać nastolatkom wiedzę o działaniu poszczególnych używek i negatywnych skutkach ich używania.
Kampania będzie prowadzona przede wszystkim w internecie m.in. w serwisach popularnych wśród młodzieży, poprzez współpracę z twórcami internetowymi oraz produkcję limitowanej linii odzieży. Drugą grupą odbiorców są rodzice, opiekuni i pedagodzy, dla których przygotowano serię artykułów radzących, jak rozmawiać z nastolatkami o używkach oraz jak rozpoznać pierwsze oznaki uzależnienia.
Akcja potrwa do końca marca br. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi członkami Unii Europejskiej. Partnerem merytorycznym kampanii jest Fundacja Edukacji Społecznej.
Za strategię i kreację kampanii odpowiada agencja Fabryka Komunikacji Społecznej. Spoty nakręcił i wyreżyserował Bartosz Piotrowski, a produkcją zajęło się studio filmowe Propeller Film.
Dołącz do dyskusji: „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość” w kampanii przestrzegające młodzież przed używkami (wideo)
kreatywny pomysł vs.rzeczywistość.
myślałem, że to dzieło Warszawskiej Szkoły Reklamy :D serio.