SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne osoby z zarzutami za przeszkadzanie reporterom TVP przed Sejmem

Stołeczna prokuratura postawiła zarzut kolejnym dwóm osobom, które przeszkadzały dziennikarzom Telewizji Polskiej w relacjonowaniu demonstracji przed Sejmem 16 i 17 grudnia ub.r. Jarosław Malicki usłyszał zarzut uniemożliwiania reporterowi TVP Info prowadzenia relacji, a inna osoba - znieważenia dziennikarza TVP.

W zeszłym tygodniu stołeczna policja opublikowała zdjęcia ponad 20 osób, uzasadniając, że mogą one mieć związek z naruszeniem porządku prawnego podczas demonstracji przed Sejmem 16 i 17 grudnia ub.r. Wśród szukanych są osoby, które atakowały reporterów TVP, przede wszystkim Przemysława Toczka i Michała Fita, próbujących relacjonować te wydarzenia. Takie zachowanie niektórych demonstrantów zostało natychmiast skrytykowane przez wielu dziennikarzy i Press Club Polska.

W ostatnich dniach kilka osób ze zdjęć zostało już przesłuchanych. W zeszłą środę jedna z nich usłyszała zarzut znieważenia operatora kamery. Natomiast we wtorek Jarosławowi Malickiemu po złożeniu zeznań postawiono zarzut uniemożliwiana prowadzenie relacji telewizyjnej poprzez zasłanianie reportera. Postawą prawną zarzutu jest art 44 ust. 1 Prawa prasowego mówiący o utrudnianiu krytyki prasowej.

- Nie przyznałem się do zarzucanego mi czynu. Mam wrażenie, że cała sprawa wygląda na bardzo polityczną, na strzelanie z armat, kolubryn do komara i je jestem tym nieszczęsnym komarem - skomentował to Malicki. - Całe moje przestępstwo polegało na przesunięciu przed okiem kamery kartki z napisem „PiS wynocha” - opisał.

Drugi z przesłuchanych we wtorek mężczyzn, proszący o anonimowość, usłyszał zarzuty znieważenia dziennikarza (o zniewadze słowami powszechnie uznanymi za obelżywe mówi art. 216 Kodeksu karnego) oraz utrudniania krytyki prasowej. Mężczyzna nie chciał wypowiadać się o przesłuchaniu i tych zarzutach.

Kilka innych osób, które też przesłuchano już w tej sprawie, dostały zarzuty znieważenia lub zniesławienia innych osób będących przed Sejmem w czasie manifestacji m.in. posła Tadeusza Cymańskiego.

Niektórzy z dziennikarzy komentujących tę sprawę przypomnieli, że w grudniu 2015 roku pracujący wówczas w TVP Info Radomir Wit był atakowany przez niektórych uczestników obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Nie zgłoszono tej sprawy na policję i żadna z tych osób nie usłyszała zarzutów.

Dołącz do dyskusji: Kolejne osoby z zarzutami za przeszkadzanie reporterom TVP przed Sejmem

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gege
Bardzo Dobrze !!! Oni walczyli o Wolne media tylko traktowali na równe i równiejsze media TVN faworyzowali a TVP przeszkadzali UBecy
odpowiedź
User
x
To chyba dobrze, że rozwydrzona hałastra zostanie ukarana za próbę atakowania dziennikarzy i uniemożliwienia im zrelacjonowania nam tego.
odpowiedź
User
Gie
Czy Prokuratura i Policja szukały i upubliczniły wizerunek pani która zaatakowała reportera TVP INFO parasolką?
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/reporter-tvp-info-zaatakowany-podczas-miesiecznicy-smolenskiej
odpowiedź