SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix i serwisy VoD bez barier transgranicznych. „Poważne zaburzenia przez specyfikę licencyjną”

Od 1 kwietnia 2018 roku polscy użytkownicy serwisów VoD będą mogli bez ograniczeń korzystać z ich bibliotek podczas pobytu za granicą w krajach Unii Europejskiej. To efekt nowego unijnego prawa. Operatorzy zapewniają o gotowości do nowych norm, które jednak początkowo mogą stanowić dla nich problem. - Likwidacja barier transgranicznych w korzystaniu z VoD to nieuniknione i konieczne rozwiązanie. Jednak w krótkim okresie spowoduje u nadawców poważne zaburzenia z uwagi na specyfikę licencyjną - przewiduje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl prof. Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego.

Dołącz do dyskusji: Netflix i serwisy VoD bez barier transgranicznych. „Poważne zaburzenia przez specyfikę licencyjną”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gregorio14
Dalej w Netflix nic się nie zmieniło to co w Polsce jest niedostępne za granicą
0 0
odpowiedź
User
gość
Licencja jest terytorialnie ograniczonym prawem rzeczowym , jeżeli ktoś ma licencję na 1 kraj i udostępnia użytkownikowi będącemu poza terenem obejmowania licencji i to jeszcze wiedząc, że tam jest bo dostaje zwrotkę z prefiksem kraju od operatora telekomunikacyjnego przy pomocy którego się łączy z netem to łamie prawo i może stanowić to roszczenia z tytułu rozszerzenia licencji. Inaczej wygląda jak ktoś sobie wywiezie dekoder płatnej telewizji za granicę - wtedy to on łamie prawo wynikające z zapisu regulaminu, a dystrybutor ponieważ oficjalnie tego nie wie może przymknąć na to oko.
0 0
odpowiedź
User
Kaj
Ograniczenie licencji tylko do 1 kraju UE, od 1 kwietnia, jest nielegalne.
0 0
odpowiedź