SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Są założenia ustawy medialnej: likwidacja abonamentu, KRRiT do reformy

Likwidacja abonamentu, reforma KRRiT, nowy sposób powoływania władz mediów publicznych i likwidacja Rady Mediów Narodowych - to główne proponowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego założenia nowej ustawy medialnej. 24 czerwca rozpoczynają się konsultacje społeczne - poinformował resort.

Dołącz do dyskusji: Są założenia ustawy medialnej: likwidacja abonamentu, KRRiT do reformy

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emerytka
Jeśli faktycznie jest taka potrzeba odpolitycznienia mediów publicznych i transparętności to do KRRIT trzeba przestać wybierać polityków a raczej powołać ludzi z organizacji dziennikarskich ale nie takich, które zasłynęły z jednoznacznych postaw czyli np dla organizacji typu towarzystwo dziennikarskie na czele, którego stoi jasno kojarzący się z pewnym nurtem Seweryn Blunstein nie ma miejsca. Powód jest prosty właśnie towarzystwo dziennikarskie w sposób kłamliwy w 2016 roku opublikowało listę jak to nazwali ofiar czystek w mediach publicznych było to świadome wprowadzanie ludzi w błąd. Jeśli chodzi o organizacje, której przedstawiciele byliby godni zasiadać w KRRIT to z całą pewnością nadaje się do tego Pani Jolanta Chajdasz reprezentująca Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich instytucje do, której nie ma wątpliwości nie ma kontrowersji i co najważniejsze ta organizacja szerzy kulture i wartości pro Polskie.


Dziadek, po pierwsze naucz się poprawnie pisać nazwiska. A ta twoja Hajdasz to przykład typowego pisowskiego sługusa. Podobnie jak całe SDP zrzeszające głownie emerytów, tęskniących za rządami żoliborskiego dz.
odpowiedź
User
Hmm
Ta odklejona kobiecina wyglada jak chodzacy trup. Czyżby krewna koperciarza Grodzkiego?
odpowiedź
User
Michał
Nadawcy spoza Unii Europejskiej nie może być udzielona koncesja na telewizję i radio DVBT-2, FM, DAB+. Jeżeli większościowy pakiet udziałów lub całości udziałów posiadacza koncesji naziemnej, będzie wykupiony przez podmiot spoza Unii Europejskiej. Koncesja na nadawanie naziemne ulega niezwłocznemu cofnięciu takiemu podmiotowi i / lub zamianie na koncesję na nadawanie przez satelitę.
Dlaczego takiego zapisu nie ma w proponowanych zapisach o nowej KRRiT ?
odpowiedź