SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Są założenia ustawy medialnej: likwidacja abonamentu, KRRiT do reformy

Likwidacja abonamentu, reforma KRRiT, nowy sposób powoływania władz mediów publicznych i likwidacja Rady Mediów Narodowych - to główne proponowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego założenia nowej ustawy medialnej. 24 czerwca rozpoczynają się konsultacje społeczne - poinformował resort.

Dołącz do dyskusji: Są założenia ustawy medialnej: likwidacja abonamentu, KRRiT do reformy

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lol
Aby dokonać zmian w działalności telewizji publicznej konieczne jest przeprowadzenie zmian zgodnych z prawem czyli zmian obowiązujących ustaw i rozporządzeń na co potrzebna jest zgoda prezydenta. Działania Sienkiewicza bez żadnego rozporządzenia z pominięciem obowiązujących ustaw na podstawie uchwały Sejmu (taki sam skutek prawny jak wypowiedzi uczestniczek konkursu Konkurs Miss Polonia w sprawie pokoju na świecie) jedynie na podstawie prawa ogólnego czyli Kodeksu Spółek Handlowych to jawna kpina z przestrzegania prawa. TK z jego ówczesnym prezesem prof. Andrzejem Zollem wydalo w 1995 roku orzeczenie, które jasno mowi, że minister kultury nie może samodzielnie decydować o kształcie rad nadzorczych spółek medialnych.
W punkt , brawo.
odpowiedź
User
anty po
Bardziej chodziło mi o korporacje np axer springer i firmy powiązane z sorosem czas ich wykurzyć!

Bardzo mądry jesteś. Czytałeś w życiu konstytucje RP? Gdybyś znał art. 54, wiedziałbyś, że „każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.” Ustawodawca nie ograniczył wyrażanie poglądów do jednej grupy etnicznej. Dalej czytamy: „Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.”
Wydawnictwo Axel Springer SE nie tworzy radio i telewizję. Cenzura prasy jest zakazana. Mowa jest o ustawie RTV a nie o konstytucji. Jakoś nie masz pojęcia o czym jest mowa w ustawie RTV.
jeśli tobie nie przeszkadza, że większość mediów w naszym kraju należy do kapitału zagranicznego, który w praktyce kreuje rzeczywistość sprzeczną z Polską racją stanu to gratuluje.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
jeśli tobie nie przeszkadza, że większość mediów w naszym kraju należy do kapitału zagranicznego, który w praktyce kreuje rzeczywistość sprzeczną z Polską racją stanu to gratuluje.

Kłamiesz, bo większość mediów w Polsce nie należy do kapitału zagranicznego.

TV: 6 Polska / 2 zagranica
Radio: 8 Polska / 2 zagranica
Prasa: 11 Polska / 2 zagranica

Wszystko można przeczytać w raporcie KRRiT na rok 2023.

odpowiedź