Kultura 2024-08-05
14

Nowy wiceminister kultury. Wcześniej w TVP i KRRiT

Sławomir Rogowski i Hanna Wróblewska, fot. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sławomir Rogowski i Hanna Wróblewska, fot. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Na stanowisko wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego został powołany Sławomir Rogowski. W przeszłości był m.in. szefem Agencji Filmowej Telewizji Polskiej oraz członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Jako wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego w randze podsekretarza stanu Sławomir Rogowski zastąpi Joannę Scheuring-Wielgus, która w czerwcu została wybrana do Parlamentu Europejskiego. Nominację wręczyła mu w poniedziałek ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska, pełniąca tę funkcję od maja br.

Pozostałymi wiceministramu kultury i dziedzictwa narodowego są Bożena Żelazowska (jako sekretasz stanu), Andrzej Wyrobiec i Marta Cienkowska (jako podsekretarze).

Sławomir Rogowski w TVP i KRRiT

W latach 1990-95 Sławomir Rogowski był dyrektorem zespołu organizacyjno-prawnego Komitetu Kinematografii. Był pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu filmowego Lato Filmów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. W latach 1999-2002 zarządzał Agencją Filmową Telewizji Polskiej. W latach 2010-2016 był natomiast Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Rogowski jest adiunktem i kierownikiem Laboratorium Badań Telewizyjnych i Filmowych Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłada też na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce finansowania mediów publicznych, zarządzania jakością w mediach i kulturze oraz filmu jako instrumentu komunikacji społecznej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Sławomir Rogowski ma tytuł doktora nauk społecznych, ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej, ZAiKS oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

W 1987 roku Rogowski otrzymał nagrodę im. Wyspiańskiego, w 2000 roku Złoty Krzyż Zasługi RP, a w roku 2018 nagrodę 100-lecia ZAiKS.

Autor: tw

praca.wirtualnemedia.pl

Dotrzyj do ponad miliona czytelników
KOMENTARZE (14) DODAJ OPINIĘ

W TYM TEMACIE

NAJPOPULARNIEJSZE

<WRÓĆ NA PRACA
Praca Start Tylko u nas