SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat ma już 42 kanały, w tym 10 muzycznych. „Nie przewidujemy zmian”

Grupa Polsat Plus szacuje, że po przejęciu kanałów muzycznych 4fun.tv, 4fun Dance i 4fun Kids jej udział w rynku oglądalności może wzrosnąć o 0,5 pkt proc. Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat poinformował, że na razie stacje muzyczne nie zmienią nazw. Firma chce skupić się na budowie synergii. 

Kanał 4fun.tv Kanał 4fun.tv

Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym Cyfrowego Polsatu, firma chwaliła się danymi dotyczącymi widowni jej kanałów. - W II kwartale 2023 roku osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki oglądalności, mimo niekorzystnego wpływu refarmingu do DVB-T2. Mówimy o tym po raz kolejny. Ten refarming cały czas jest i dalej nad nami niekorzystnie wisi i ciąży. Czekamy na refarming telewizji publicznej, żeby te szanse w konkurowaniu o widza, wyrównały się – stwierdził Janowski.

Rok temu zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej objęła MUX-1, MUX-2 i MUX-4 z kanałami prywatnymi, związanymi z firmą, takimi jak Polsat, TV4, TV6, Fokus TV, Eska TV, Polo TV. Osoby ze starymi telewizorami mogą oglądać tylko MUX-3 (TVP1, TVP2, TVP 3, TVP Sport, TVP Info, TVP Historia) i MUX-8 (Nowa TV, Metro, Zoom TV, telewizja WP). Trzeci multipleks musi zmienić standard do końca roku. Wówczas nadawcy prywatni zamierzają wyliczyć straty i domagać się rekompensaty od Skarbu Państwa. - Straty oczywiście są odczuwalne mocno. Jeżeli będziemy mieli coś więcej do zakomunikowania w sprawie spraw sądowych, to będziemy to komunikować. Na dzień dzisiejszy nie komentujemy – powiedział Janowski.

Przejęcie 4fun poprawi udział Grupy Polsat Plus

Kupione miesiąc temu 60 proc. udziałów portalu naEkranie.pl i trzech stacji telewizyjnych pod marką 4fun kosztowało spółkę Polsat Investments, należącą do grupy Cyfrowy Polsat, 48 mln zł. - Po akwizycji kanałów 4fun i portalu naEkranie, nasz segment online wzmocni się o kilkaset tysięcy użytkowników. Będziemy to łączyć z Interią i dalej pracować nad produktem edytorialnym, jak i reklamowym. W przypadku naEkranie to będzie przede wszystkim reklama wideo online – zapowiedział Janowski.

Przytoczył też dane Nielsena dotyczące udziału grupy w rynku w przedziale wiekowym 16-59. - Jako grupa uzyskaliśmy 22 proc. udziału w oglądalności. W układzie 7,8 proc. Polsat, 14,2 proc. portfolio kanałów tematycznych. W konsekwencji akwizycji kanałów 4fun, dochodzą nam trzy nowe kanały: 4fun.tv, 4fun Dance i 4fun Kids. Łącznie nasze portfolio to 42 kanały, które nadajemy. Wyniki oglądalności będziemy pokazywać łącznie (przyp. red. ze stacjami 4fun) od następnego kwartału. Dodam tylko, że nowe kanały dodadzą nam około 0,5 pkt proc. do udziału w oglądalności – prognozował prezes Polsatu.

42 kanały Polsatu

W portfolio firmy są: Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat News, Polsat News 2, Polsat Film, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Rodzina, Polsat Doku, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Fight, Polsat Sport News, Polsat Sport Premium 1, Polsat Sport Premium 2, Polsat Sport Premium 3 PPV, Polsat Sport Premium 4 PPV, Polsat Sport Premium 5 PPV, Polsat Sport Premium 6 PPV, TV4, TV6, Wydarzenia 24, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3, Eleven Sports 4, Fokus TV, a także kanały niedostępne dla abonentów nazywane „kanałami widmo”: Polsat X, Polsat Reality i Polsat Film 2. Do grupy należy także 10 stacji muzycznych: Polsat Music, Disco Polo Music, Polo TV, Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, VOX Music TV, a od niedawna także 4fun.tv, 4fun Dance, 4fun Kids.

Oferta programowa niektórych kanałów muzycznych jest dość zbliżona. Klipy z disco polo można znaleźć w Disco Polo Music, Polo TV i 4fun Dance. W portfolio nie ma na przykład stacji z hip hopem, muzyką poważną czy jazzem. Nazwy wielu kanałów odnoszą się do Grupy ZPR Media, a nie Polsat Plus. Żadna ze stacji muzycznych nie ma też logotypu czy identyfikacji wizualnej, nawiązującej do tej wprowadzonej dwa lata temu przez Grupę Polsat Plus. Niedawno takowe otrzymały TV4 i TV6.

W najbliższym czasie kanały muzyczne się nie zmienią

Czy jest planowane uporządkowanie portfolio kanałów muzycznych, zmiany ich nazw, logotypów? Kanały 4fun zostały przejęte w celu statystycznym czy innym? - Wydaje mi się, że wiele można o nas powiedzieć, ale nie to, że robimy coś dla statystyki. Kupiliśmy biznes po to, żeby go rozwijać i korzystać z synergii z tym, co mamy w grupie. Jeśli chodzi o kanały 4fun, to jeszcze przez kilka lat mamy umowę inwestycyjną i na razie będziemy budować synergię. Na chwilę obecną nie przewidujemy zmian brandingowych w tym portfolio – odpowiedział Janowski. 4fun.tv, 4fun Dance i 4fun Kids są niekodowane na satelicie. Firma chce, żeby miały jak najszerszy zasięg i pozostaną FTA.

Janowski był pytany również o udział w konkursach dotyczącym miejsc w naziemnych MUX-8 i MUX-1. W pierwszym przypadku nadawca zaproponował kanał W24 (Wydarzenia 24). - Znają nas Państwo. Jak otrzymamy jakieś koncesje, to będziemy informować w tym kontekście – stwierdził szef Polsatu. Wciąż nie zakończono sprzedaży jedynej stacji radiowej w portfolio, a miało tak się stać w I kwartale roku.  - Nie sfinalizowaliśmy jeszcze sprzedaży Muzo.FM. Jesteśmy w trakcie. Mam nadzieję, że finalizacja nastąpi jak najszybciej – mówił Janowski. Grupa Polsat Plus nie miała nic nowego do przekazania w tematach potencjalnej sprzedaży Telewizji Polskiej sublicencji na Ligę Mistrzów w tym sezonie i zabezpieczenia praw do LM na kolejne lata. 

Dołącz do dyskusji: Polsat ma już 42 kanały, w tym 10 muzycznych. „Nie przewidujemy zmian”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
Czyli jeśli po przejściu Mux 3 wyniki TVP się poprawią to prywatni nadawcy zapłacą odszkodowania państwu?
odpowiedź
User
Neo
Polsat ma 42 kanały, na 30 z nich emitują Świat wg Kiepskich i Trudne Sprawy. Główna antena mogłaby się nazywać Polsat Reklama.
odpowiedź
User
Z czego większość kanałów jest do bólu wtórna i utrzymywana niewiadomo po co (patrz np. Polsat News 2). Inne są psute - patrz Polsat Games, gdzie próbuje wciskać się powtórkowe paradokumenty.
odpowiedź