SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT chce wyłączenia radia analogowego w Polsce. Nadawcy protestują

"Ewentualna konwersja radiofonii z nadawania analogowego na cyfrowe winna być poprzedzona gruntownymi badaniami i analizami" - piszą we wspólnym liście przedstawiciele największych komercyjnych nadawców radiowych zrzeszonych w Związku Pracodawców Ogólnopolskich i Lokalnych Mediów Radiowych MOC FM. To ich reakcja na niedawną zapowiedź Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która chce końca radia analogowego w Polsce w ciągu kilku lat.

Dołącz do dyskusji: KRRiT chce wyłączenia radia analogowego w Polsce. Nadawcy protestują

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Niestety negocjatorzy PRL w Genewie uzgodnili dla Polski w 1984 fatalne częstotliwości radiowe kosztem między innymi ówczesnej Czechosłowacji.

Słyszałeś kiedyś o internecie?

Nie zmienia to faktu, że na Pomorzu i na Śląsku źle dobrano częstotliwości genewskie. Jeżeli dziwisz się, dlaczego RMF FM na Śląsku ma ponad 30 % udziału w rynku, przyczyną są źle dobrane częstotliwości innych stacji. W przypadku DAB+ Polska popełnia ten sam błąd, bo inne kraje już skoordynowały i rozbudowały sieci DAB+. Czesi z gorszą topografię pokrywają już 95 % powierzchni kraju sygnałem DAB+.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Już teraz większość to grające szafy, maksymalnie ograniczające koszty, działające na na granicy opłacalności.
A jaką możliwość mają na zwiększenie zasięgu na UKF-ie? Może raz na 10 lat przyzna im KRRiT jakąś nową częstotliwości i w zasięg wejdzie dalsze 20 – 30 tyś osób. W Niemczech mówi się o reformie struktur rozgłośni lokalnych, które mają w zasięgu nawet ponad milion mieszkańców. Jeżeli stacje lokalne nie są w stanie inwestować w własną przyszłość, to trzeba zmienić struktury tego biznesu.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
80% odbiorców słucha radia w samochodzie.
Tylko jak długo słucha radio w samochodzie? Analizy Rajar pokazują, że wiele osób słucha radio w samochodzie ale tylko przez krótki czas. Najdłużej słuchają ludzie radio w domu.
odpowiedź