SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT chce wyłączenia radia analogowego w Polsce. Nadawcy protestują

"Ewentualna konwersja radiofonii z nadawania analogowego na cyfrowe winna być poprzedzona gruntownymi badaniami i analizami" - piszą we wspólnym liście przedstawiciele największych komercyjnych nadawców radiowych zrzeszonych w Związku Pracodawców Ogólnopolskich i Lokalnych Mediów Radiowych MOC FM. To ich reakcja na niedawną zapowiedź Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która chce końca radia analogowego w Polsce w ciągu kilku lat.

Dołącz do dyskusji: KRRiT chce wyłączenia radia analogowego w Polsce. Nadawcy protestują

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz dvb-t2 hevc
Jestem za wyłączeniem bo u mnie odbiera kilka stacji dlatego kupiłem mini wieże z bouetooth i DAB+ , a dodatkowo odbiera 2 Niemieckie multipleksy DAB+ , a do końca roku będę odbierał 4 multipleksy z odległości 110 km . Niestety KRRiT nie chce wydać koncesji na ogólnopolski multipleks R1 i zobowiązała się jeszcze w tym roku uruchomić multipleks R2 miestety nic w tym kierunku nie robi . Niestety musi być ustawa która powinna zabraniać sprzedarzy odbiorników nie odbierających DAB , zakaz by obejmował wszystkie odbiorniki z wyświetlaczem LCD, LED itp. .
odpowiedź
User
miś społeczny
"w postaci zniszczenia rynku radiofonii w Polsce" - nie strasz nie strasz, bo się zesrasz.
odpowiedź
User
miś społeczny
Niestety negocjatorzy PRL w Genewie uzgodnili dla Polski w 1984 fatalne częstotliwości radiowe kosztem między innymi ówczesnej Czechosłowacji.
Stąd tylko w dużych miastach można odbierać w dobrej jakości większej ilości stacji.
Przejście na technikę cyfrową da reszcie Polski szansę posłuchania większej ilości stacji.

Popieram. Do tego, pomimo małej liczby stacji na prowincji, dochodzi tam do absurdalnych zakłóceń pomiędzy stacjami dużej mocy (np. Gdańsk vs Bydgoszcz).
odpowiedź