Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher oraz doradca zarządu Juliusz Kaszyński w rozmowie z Wirtualnemedia.pl opowiadają m.in. o zmianach, jakie mają zajść w Trójce, Jedynce i PR24 oraz co ich najbardziej zaskoczyło w firmie.
Uczestnicy wczorajszych obchodów miesięcznicy smoleńskiej nie pozwolili reporterowi TVP Info Radomirowi Witowi w przeprowadzeniu relacji sprzed Pałacu Prezydenckiego. Krzyczano w jego stronę obraźliwe hasła oraz przerwano transmisję. Telewizja Polska udostępniła materiał w internecie.
We wtorek, 1 października br. o godzinie 7.00 rozpoczęło nadawanie Halo.Radio - internetowe medium obywatelskie, stworzone przez publicystę Kubę Wątłego. Promuje się hasłem „Pierwsze radio do gadania”. - Powinniśmy mieć na naszą działalność ponad 100 tys. złotych miesięcznie, abyśmy mogli rozwinąć skrzydła i nie bawić się w półśrodki. W tej chwili dysponujemy 1/3 tej kwoty - tłumaczy nam Wątły.
Tomasz Lis po ośmiu latach wkrótce odejdzie z Telewizji Polskiej w której prowadził program „Tomasz Lis na żywo”. Jak wynika z raportu Wirtualnemedia.pl przez ten okres cennikowe wpływy z reklam przy jego talk-show wyniosły 160 mln zł.
Autorka audycji „Jej historia” Katarzyna Zacharska odchodzi z Radia Nowy Świat. - Od redaktor naczelnej usłyszałam, że słuchacze wolą audycje muzyczne, bo przy tych mówionych spada słuchalność. A jak spada słuchalność, to spadają wpłaty od patronów - uzasadnia. Jak nam mówi dziennikarka - wciąż współpracuje z kilkoma innymi mediami.
Igor Janke nie poprowadzi już wtorkowych wydań „Poranka z radiem TOK FM”. Ewa Wanat, szefowa rozgłośni, w ubiegłym tygodniu rozwiązała współpracę z dziennikarzem w trybie natychmiastowym.
Telewizja TVN po ponad 11 latach zdecydowała się na wprowadzenie nowej oprawy antenowej, którą przygotowała agencja z Argentyny. Pojawi się w niej więcej kolorów, a modyfikacja kolorystyczna będzie dotyczyć też samego loga TVN - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. „TVN to coś, co nas łączy” - to nowe hasło, którego używać będzie stacja.
Od poniedziałku Adrian Klarenbach będzie pracował w Telewizji Republika. W ostatnich latach był związany z TVP Info i Polskim Radiem 24.
W poniedziałek 4 września br. o godz. 6.00 Grupa Eurozet zastąpi rozgłośnię Radio ZET Gold nowym brandem Meloradio. W playliście stacji znajdą się współczesne przeboje oraz utwory sprzed lat, a własne audycje poprowadzą m.in. Jarosław Budnik, Andrzej Sołtysik, Piotr Sworakowski czy wróżbita Maciej. Redaktorem naczelnym jest Kamil Dąbrowa.
Poniedziałkowa debata w TVP rozgrzewała do czerwoności zanim się rozpoczęła, grzała strony politycznego sporu także po zakończeniu. Zwolennicy prawicy wskazywali jako zdecydowanego zwycięzcę Mateusza Morawieckiego, zwolennicy opozycji wśród triumfatorów wymieniali Szymona Hołownię czy Joannę Scheuring-Wielgus, raczej nie Donalda Tuska. - Tymczasem zwycięzcy nie można wskazać, choć wyraźnie było widać, że Tuskowi w tym starciu brakowało energii - ocenia specjalista od marketingu politycznego Sebastian Drobczyński. Jak przebiegło najważniejsze medialne starcie polityków przed wyborami?
Od 1 kwietnia Burda Media Polska wprowadza nową strategię zarządzania produktami w obszarze luxury & lifestyle i travel. Zmiany zakładają połączenie zespołów zajmujących się wydaniami drukowanymi i serwisami online, na czele których stoi teraz jeden redaktor naczelny marki. Z firmą żegnają się Joanna Lorynowicz, Aleksandra Sokalska, a także Marta Kowalska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Internetowe Radio 357 pozostanie internetowym jeszcze przez długi czas: wbrew początkowym zapowiedziom radiowcy nie będą bowiem starali się o częstotliwości FM - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Częstotliwości FM umożliwiają szeroki zasięg, ale aktualnie są poza innym naszym zasięgiem - tym finansowym - mówi nam Paweł Sołtys, prezes rozgłośni.
Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział, że aktorka Barbara Kurdej-Szatan nie będzie już grała w nowych odcinkach serialu TVP2 „M jak miłość” ani innych produkcjach publicznego nadawcy. Powodem jest jej wpis wulgarnie obrażający funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Nowy program informacyjny TVP1 “19.30” zbiera bardzo różne opinie. - Da się oglądać bez zgrzytania zębami i śmiechu - mówi nam medioznawca Adam Szynol. - Nadal nie jest to program, jaki powinien pojawiać się w mediach publicznych, jeśli mają być rzeczywiście obiektywne - uważa zaś publicysta Łukasz Warzecha. Tomasz Sekielski wskazuje z kolei, jaki powinien być główny cel “19.30”.
Nauczycielom krytykowanym za lekcje prowadzone w paśmie „Szkoła z TVP” powinno być zapewnione większe wsparcie przed występami na wizji. To nie jest profesjonalnie zorganizowana kampania tylko pospolite ruszenie - komentują dla Wirtualnemedoa.pl eksperci z branży edukacji i nauki. - Poniżanie i dyskredytowanie nauczycieli, którzy realizując swoją misję zdecydowali się zaangażować w projekt edukacyjny, którego celem jest zapewnienie ciągłości nauczania świadczy o niedostrzeganiu powagi sytuacji i wyzwań, które stoją przed naszym społeczeństwem w tej trudnej chwili - odpowiada na krytykę Telewizja Polska.
Zaczęło się na początku 1993 r. i trwa do dziś. W niedzielę już po raz 30. Jurek Owsiak zedrze sobie gardło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielka akcja charytatywna 24 razy była relacjonowana w mediach publicznych. Od kilku lat transmisje odbywają się w stacjach Grupy TVN, a w TVP wymazuje się serduszka, pomija informacje o Orkiestrze albo poświęca im 14 sekund w głównym wydaniu "Wiadomości". - Dziś telewizja publiczna jest kompletnie nieskuteczna, a to, co robi z Owsiakiem, jest miarą jej impotencji - uważa prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca.
Stanisław Miczel, dotychczas head of growth w agencji mediowej Zenith, objął nowo utworzone stanowisko growth & transformation directora w Publicis Groupe Poland. Będzie odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii rozwoju biznesu i transformacji Grupy.
Dziennikarz radiowej Trójki, Marcin Łukawski pożegnał się z Polskim Radiem i z macierzystą anteną. Z Programem Trzecim związany był od 1996 roku. Od ponad 13 lat prowadził „Zapraszamy do Trójki”, które z początkiem października zniknęło z anteny.
Kiedy Ligę Mistrzów pokazały kanały Polsat Sport Premium, wielu abonentów Canal+ nie musiało dopłacać za dostęp do meczów. Od nowego sezonu to się zmieni. Dodatkowa opłata zirytowała klientów drugiej co do wielkości platformy. Niektórzy w mediach społecznościowych wspominają o możliwości skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że na razie takowe nie wpłynęły.
Dziennikarka kulturalna Katarzyna Borowiecka żegna się z internetowym Radiem 357. Postanowiła wrócić do radiowej Trójki, którą od niedawna zarządzają Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś.