Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
MUX-1, MUX-2 i MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej w południowo-wschodniej Polsce są od poniedziałku nadawane tylko w standardzie DVB-T2/HEVC. Oznacza to, że widzowie ze starymi telewizorami lub tunerami utracili dostęp do m.in. TVN, Polsatu, TV Puls czy TV Trwam.
Od prawie dwóch miesięcy Radio 357 zachęca swoich patronów do bezpośrednich wpłat zamiast subskrypcji w serwisie Patronite. Jak udało nam się dowiedzieć, odzew słuchaczy w tej sprawie pozytywnie zaskoczył radiowców.
Paweł Kukiz miał być gościem w czwartkowym "Politycznym Graffiti” (Polsat News), ale rozmyślił się, wysyłając w zamian posła Jarosława Sachajko. Nie zgodził się też na rozmowę z TVN24, żądając publicznych przeprosin i zapowiadając, że dopóki ich nie usłyszy - nie pojawi się w studiu. - Hejt od „piewców miłości i tolerancji” mam większy, niż Paweł Adamowicz - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kukiz.
Od lat widziana na korytarzach sejmowych. Zawsze z mikrofonem i często w pogoni za uciekającymi przed nią politykami wszystkich partii. Udało jej się skłonić do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. - A przecież z nami ci politycy od wielu lat nie rozmawiają - dziwi się Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". - Nie musi krzyczeć, by być słyszana, bo zawsze jest świetnie przygotowana - dodaje Patryk Michalski z Wirtualnej Polski. Co mówią o Justynie Dobrosz-Oracz jej byli i obecni koledzy z pracy?
TV Republika zanotowała ostatnio na YouTube spadek w zakresie wyświetleń miesięcznych. Kanał telewizji kierowanej przez Tomasza Sakiewicza przekroczył już 1,16 mln subskrypcji.
Podczas sobotniego koncertu jubileuszowego Jana Pietrzaka na festiwalu w Opolu wypełniona była mniej niż połowa widowni. Niektórzy dziennikarze żartowali z tego, krytykując też poziom artystyczny i realizację koncertu.
Hanna Lis odchodzi z Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła w TVP2 program informacyjny „Panorama”.
Fundacja "Nasze dzieci - edukacja, zdrowie, wiara" z Kornic na kampanie billboardowe w czerwcu i lipcu mogła wydać 26,2 mln złotych - wynika z danych na podstawie badania Kantar Media, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. W ostatnich tygodniach o organizacji zrobiło się głośno m.in. za sprawą plakatów "Gdzie są te dzieci".
Krzysztof Majak, dotychczas szef strony głównej Onetu, z początkiem października obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Onetu. Tym samym zostaje trzecim wicenaczelnym portalu. Szefem strony głównej Onetu od października będzie Piotr Markiewicz, do tej pory zastępca Krzysztofa Majaka.
Konserwatywni dziennikarze tworzą własny kanał informacyjny - Telewizję Niezależną. Stacja ma ruszyć na przełomie kwietnia i maja 2013 roku, jej redaktorem naczelnym będzie Bronisław Wildstein, a wiceprezesem - Tomasz Sakiewicz.
Z końcem listopada z ramówki Nowa TV znika serwis informacyjny „24 godziny”. Z kanałem żegna się cały zespół tworzący ten program.
Z redakcji odchodził i wracał. Nagród dziennikarskich nie przyjmuje. Jego wywiady nie ocieplają wizerunku polityków. Przez 20 lat wyśmiewał ich w rubryce prowadzonej na łamach aż pięciu tytułów. Prywatnie z wieloma jest na stopie koleżeńskiej, co pokazały niedawne urodziny uświetnione przez przedstawicieli większości opcji politycznych. Kim jest Robert Mazurek?
W internecie pojawiło się ostatnio zdjęcie Krzysztofa Ziemca, byłego prezentera TVP, malującego ściany. - Jestem na robocie, efekty będą mam nadzieję pozytywne - mówi dziennikarz rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
Telewizja Republika w ub.r. osiągnęła rekordowe wyniki finansowe w swojej historii. Przychody poszły w górę o 21 proc., a zysk netto sięgnął 3,5 mln zł, m.in. dzięki wpłatom od widzów. Po skokowym wzroście oglądalności stacja zainwestowała 2,5 mln zł w sprzęt.
Niezrzeszony poseł Piotr Liroy-Marzec złożył w Sejmie projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Przewiduje on, że 50 procent oferty muzycznej rozgłośni radiowych muszą stanowić utwory polskich twórców i wykonawców. - Chcemy powrócić do momentu, w którym będzie można mówić o wolnej konkurencji na rynku muzycznym - tłumaczy serwisowi Wirtualnemedia.pl autor projektu. Z kolei nadawcy uważają nowe przepisy za całkowicie zbędne i szkodliwe dla branży radiowej i muzycznej.
Od sobotniego popołudnia dominującym tematem w telewizyjnych stacjach informacyjnych, portalach internetowych i części rozgłośni radiowych jest powódź w południowo-zachodniej Polsce. Kanały informacyjne nie pokazały części stałych programów. Na antenach Republiki i wPolsce24 mocno sugerowano, że służby kierowane przez Donalda Tuska nie radzą sobie w walce z żywiołem.
Według rosyjskiego serwisu Lenta.ru producent z Telewizji Polskiej wysłał do rosyjskiego Ministerstwa Kultury pismo z przeprosinami za zachowanie dziennikarki Marii Przełomiec pod koniec rozmowy z ministrem Władimirem Medinskim pokazanej w programie TVP Info „Studio Wschód”. - Władze telewizji pogratulowały mi wywiadu, o żadnych przeprosinach nie słyszałam :) Kocham rosyjską propagandę - skomentowała to Przełomiec.
Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” (Agora) Adam Michnik w nekrologu poinformował o śmierci swojego przyrodniego brata Stefana - sędziego w okresie stalinowskim, w ostatnich latach bezskutecznie ściganego przez polski wymiar sprawiedliwości za zbrodnie sądowe. - Mój Brat wiele wycierpiał z mojego powodu, choć nie z mojej winy - stwierdził Adam Michnik.
Paweł Tabędzki objął funkcję szefa wydawców online, odpowiedzialnego za serwisy i aplikacje stacji muzycznych z portfolio Grupy Radiowej Agory: Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.
Radosław Nałęcz, dotychczas prezenter radia Muzo.fm, od lutego dołączy do zespołu Programu III Polskiego Radia. - Pracę w Muzo.FM wspominam jako jeden z najfajniejszych etapów w moim życiu zawodowym - mówił nam niedawno Nałęcz.