Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Dzień po przejęciu przez Agorę Eurozetu, nadawcy m.in. Radia Zet, nowy zarząd spółki spotkał się z zespołem. - Usłyszeliśmy zapewnienia, że nie nastąpią radykalne zmiany w sferze programowej, personalnej i finansowej - mówi jeden z pracowników. Na naszych łamach byli menadżerowie Eurozetu kreślą scenariusze dla byłej firmy na najbliższe miesiące.
Nie ma powrotu do „starej Trójki”, ale jej odbudowa na bazie tego, co znaliśmy, jest możliwa - mówią nasi rozmówcy. I choć większość dziennikarzy, która odeszła lub została zwolniona w ciągu ostatnich ośmiu lat, nie chce słyszeć o powrocie na Myśliwiecką, jest też takie grono, które poważnie rozważa taki powrót. - Niektórzy, także z nowych internetowych rozgłośni, mówią, że chętnie poprowadziliby jakieś audycje w Trójce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, szef Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego. Kuba Strzyczkowski zaś, zapytany czy wróciłby na dyrektorski fotel, w rozmowie z nami przyznaje: - Rozważyłbym taką propozycję, gdyby się pojawiła.
Michał Nogaś został dziś wicedyrektorem Trójki - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Majcher, redaktor naczelny i likwidator Polskiego Radia. Nogaś rozstaje się z „Gazetą Wyborczą”.
Jak zapamiętamy kadencję Agnieszki Kamińskiej w roli prezesa Polskiego Radia? - Jest zdecydowanie najgorszym z prezesów, nawet na tle poprzedników nominowanych przez Prawo i Sprawiedliwość - mówi Juliusz Braun, były prezes TVP. Za kadencji Kamińskiej doszło m.in. do spadków słuchalności czy sporych zmian w Trójce. - Ogólny obraz jest zbyt stronniczy - dodaje medioznawca Jacek Dąbała.
Producent słodyczy Wedel podmienił swoje reklamy w Telewizji Republika na planszę z definicją mowy nienawiści - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Reklamodawca w reakcji na skandaliczne wypowiedzi na tej antenie, podobnie jak wiele innych firm, wycofał się z promocji w telewizji Tomasza Sakiewicza. - Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie wykupionego z wyprzedzeniem czasu antenowego na emisję planszy prezentującej definicję mowy nienawiści autorstwa Rady Europy - odpowiada na pytania Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Wedla.
Marcin Wąsiewicz od 1 grudnia jest nowym dyrektorem radiowej Trójki. To kolejny szef tej stacji w ostatnich kilku latach. - Nawet gdyby wziąć najlepszego specjalistę z Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, który zrobił kilka świetnych rozgłośni na świecie, nic by to nie pomogło. Trójka jest teraz Titanikiem, który zaległ głęboko pod wodą i nie ma już sensu wydobywać go na powierzchnię - komentuje Kamil Dąbrowa, były redaktor naczelny radiowej Jedynki.
Mikroprzedsiębiorcy bez rynkowego stażu mogą uzyskać debet w koncie firmowym tylko w pięciu bankach. Standardowe oprocentowanie takich pożyczek jest wysokie, bo sięga 17%-18% w skali roku, ale w niektórych przypadkach przedsiębiorcy mogą liczyć także na ofertę ze stawką 0%.
Grupa Wirtualna Polska zdementowała pogłoski o zakończeniu wsparcia komunikatora Tlen.pl i zniknięciu z sieci tej platformy. - Tlen.pl przestał być integralną częścią poczty o2, jednak aplikacja w komputerach będzie nadal funkcjonować - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Katarzyna Halicka, rzecznik Grupy WP.
"Apelujemy do przedstawicieli demokratycznej opozycji o samoograniczenie w kwestii kontroli mediów. Dotychczasowe doświadczenie nie pozostawia wątpliwości, że wpływ polityków na media osłabia je i pozbawia wiarygodności" - napisali w oświadczeniu byli i obecni dziennikarze Polskiego Radia. - Jest tu duża grupa publicystów i komentatorów politycznych o bardzo wyrazistych poglądach i służebnej postawie wobec wciąż rządzącej partii, którzy zdecydowanie nie powinni dłużej pracować w mediach publicznych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego, dziennikarz radiowej Trójki.
Po kilkunastu dniach od uruchomienia zbiórki, Aleksandrę Kaczkowską wspiera na Patronite 106 osób, deklarujących już wpłatę niemal połowy kwoty, potrzebnej do funkcjonowania podcastowego studia. - Im szybciej pomożecie zapełnić mi tę patronite’ową skarbonkę, tym szybciej ruszę ze wszystkim i znowu będę mogła do Was mówić - zachęca swoich fanów dziennikarka.
Władze radia RMF FM zawiesiły w pracy swojego wieloletniego dziennikarza Bogdana Zalewskiego po tym, jak napisał: „Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. (…)Jestem gotowy podnieść rzuconą mi jako Polakowi rękawicę. Szukam ludzi ducha i czynu”. - Redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań. Jednocześnie zapewniamy, że podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie - stwierdził Maciej Brzozowski, rzecznik RMF FM. W sobotę Zalewski przeprosił za swoje słowa.
Z Telewizją Polską rozstaje się dziennikarz polityczny Miłosz Kłeczek. Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl ma pojawiać się na antenie TVP Info jeszcze tylko przez tydzień. - Zostaję do końca !!! - zapewnia Kłeczek.
- Chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować - napisała w piątek na Twitterze Magdalena Wolińska-Riedi, korespondentka Telewizji Polskiej we Włoszech. Po fali krytycznych komentarzy dziennikarka kilkukrotnie przeprosiła za swój wpis, ale TVP i tak zdecydowała się odsunąć ją od pracy.
Justyna Dobrosz-Oracz złożyła wypowiedzenie w “Gazecie Wyborczej” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarka przechodzi do Telewizji Polskiej. - Długo się zastanawiałam, ale postanowiłam jednak wrócić do TVP, bo trzeba odbudować media publiczne ze zgliszcz i przywrócić widzom wiarę w prawdę. To wielkie wyzwanie - mówi nam dziennikarka.
Sławomir Siezieniewski, wieloletni dziennikarz TVP Info, dołączył do Radia Gdańsk, gdzie prowadzi audycję „Pomorze. Polska. Europa”. - W przyszłości będziemy rozszerzać jego obecność na antenie - mówi nam dyrektorka programowa stacji Joanna Matuszewska
Program „Piachem w tryby” od początku emisji ogląda w Telewizji Republika średnio ok. 310 tys. widzów. W magazynie komentowane są bieżące wydarzenia i społeczne. Przypomina „Szkło kontaktowe” TVN24 czy nieemitowane już w TVP Info „W tyle wizji”.
Adresowana do młodych słuchaczy radiowa Czwórka, której można słuchać tylko w internecie i na odbiornikach DAB+, od Nowego Roku ma znacznie uboższą ramówkę. Zlikwidowano wiele audycji, wydłużono pasma bez prezenterów, a części pracowników nie przedłużono umów. - Skupimy się na dziedzinach, które interesują młodych ludzi, w formie odpowiadającej charakterowi programu - mówi o zmianach rzeczniczka Polskiego Radia.
Dziennikarz muzyczny Marek Sierocki nie będzie już przygotowywał materiałów do „Teleexpressu”. Telewizja Polska rozwiązała z nim umowę o pracę.
W radiowej Trójce wywiadów o tematyce politycznej nie będzie już prowadziła Beata Michniewicz. Polskie Radio kończy współpracę z dziennikarką, związaną z rozgłośnią od 41 lat - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Od początku kwietnia w radiowej Trójce wywiady o tematyce politycznej będzie prowadziła Renata Grochal, obecnie dziennikarka „Newsweek Polska”. Polskie Radio żegna się natomiast z Beatą Michniewicz.