SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja „a la carte” w praktyce, czyli pojedynczy kanał za równowartość 10-22 zł

Już niedługo polskie sieci kablowe i platformy cyfrowe mogą zostać zmuszone do zaoferowania możliwości wykupienia dostępu do pojedynczych kanałów telewizyjnych. Takie przepisy od 6 lat obowiązują w Kanadzie. Tamtejsi operatorzy płatnej telewizji najczęściej oferują stacje za 3-7 dol. miesięcznie. Większość klientów musi też płacić blisko 20 dol. za wynajem dekodera.

Dołącz do dyskusji: Telewizja „a la carte” w praktyce, czyli pojedynczy kanał za równowartość 10-22 zł

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zapol
Tak kanały niby premium są niskiej jakości. Ciekawi mnie czy jeżeli zapłacę za pojedyńcze kanał to otrzymam go bez reklam przynajmniej? Bo treść i tak nie poszybuje do góry.
odpowiedź
User
Ech
Taaaa jaaaasne, u szkopów wszystko za DARMO


To masz garść faktów. Na Astrze 19,2E dostępnych jest ponad 100 niemieckich NIEKODOWANYCH kanałów (nie licząc mutacji lokalnych). W jakości HD można oglądać publiczne ARD, ZDF, ich kanały tematyczne oraz regionalne. W standardowej jakości SD dostępne są za darmo praktycznie wszystkie popularne stacje komercyjne (RTL, RTL2, VOX, ProSieben, ProSieben Maxxx, Sat.1, Sat.1 Gold). W wersji SD są dostępne odpłatne w Polsce kanały tematyczne (m.in. Eurosport 1, Disney Channel, MTV, Comedy Central, Nickelodeon, HGTV i TLC).
Przejdźmy teraz do UK. Na pozycji 28,2E/28,5E (w tzw. wiązce brytyjskiej) FTA jest także szereg kanałów tematycznych (m.in. HGTV, DMAX, Great! Movies, Really UK, CBS Reality, Horror Xtra, Dave UK, Drama UK, Food Network), w tym wiele stacji muzycznych.
odpowiedź
User
2
to nie operatorzy kablowi tylko nadawcy są pazerni i mimo, że klient płaci abonament u dostawcy usługi a ten płaci nadawcy za każdego swojego abonenta to jeszcze nadawcom mało i przerywają programy reklamami lub jak kto woli reklamy programami.


To operatorzy wymuszali przez lata systematyczne obniżanie opłat od tzw. gniazdka czym strasznie zepsuli rynek. Miało być (pozornie) dużo i tanio. Nie dbano o jakość i różnorodność oferty. W wielu wypadkach sytuacja wręcz się odwróciła i to nadawca musiał płacić, aby znaleźć się w ofercie danego operatora.
odpowiedź